موسسه خیریه نیک گامان جمشید

این سکه دو رو دارد

کمپین حامی 40 کودک بی سرپرست

مبلغ پروژه: 500,000,000 ريال
تعداد مشارکت: 57
مبلغ مانده: 0 ريال

« این سکه دو رو دارد »

این شمایید که کدام طرفش را انتخاب می‌کنید. طرف درد را یا سویِ عشق را.

طرف دردش طولانی است و عمیق. درد کودکان قربانی اعتیاد است که مانده‌ام از کدامشان بگویم؟ از کودکی که خمار اعتیاد به دنیا می‌آید و اگر یک روز دود به مشامش نرسد از گریه کبود می‌شود یا از آن دیگری که آنقدر با دود زندگی کرده که وقتی مثل همه بچه‌ها به سن مدرسه رسیده هیچ مدرسه‌ای قبولش نکرده و به ناچار به دلیل عدم درک صحیح از پیرامونش راهی مدرسه استثنایی شده یا اصلا چرا راه دور برویم؟ چرا از آنهایی نگوییم که اصلا رنگ مدرسه را ندیده‌اند یا اصلا بگذارید از آرزو بگویم که آرزویش این است که فقط فرزند یک خانواده باشد. فقط همین! همین چیزی که فکر می‌کنیم همه بچه‌ها همین که به دنیا می‌آیند حداقل این یک امتیاز را دارند.

این‌ها قصه بی‌نهایت ستاره‌ای است که زیر آسمانِ زمین و همچنین این سرزمین می‌درخشند اما حالا ماییم و آن طرف سکه. ماییم و چهل ستاره‌ای که قسمت ما بوده که در آسمان ما بدرخشند.

کمپین « این سکه دو رو دارد » قصه چهل کودک خانه‌های ماست در کرمان و گیلان قصه زندگی پر از لبخند و آرامش و درس و بازی. قصه روزهای گردش و تفریح و عشق و شادی. (همه نام‌ها مستعار اما شخصیت‌ها حقیقی است)

قصه‌ی آرزوست که به آرزویش می‌رسد و نامش می‌رود در شناسنامه پدر و مادری که عاشقش هستند. قصه پریساست که وقتی یک‌سال از اقامتش در این خانه و روان‌درمانی و حمایت مربیان و مددکارش گذشت، از مدرسه استثنایی به مدرسه عادی کوچ کرد. قصه مینا که هرچند با دود مواد به دنیا آمد اما در این خانه به زندگی برگشت و بعد هم راهی خانه پدر خوانده و مادر‌خوانده مهربانش شد. حتی حکایت نوید است که وقتی خواهر معتادش با کمک مددکار ما با مواد برای همیشه خداحافظی کرد برایش چرخ خیاطی خریدیم و مشغول به کار شد و نوید را با خود برد تا مراقب و آینده سازِ خودش و برادرش باشد. 

آرزوی ما هم از آرزو دور نیست. ما هم دلمان می‌خواهد همه کودکان و نوجوانان این خانه به آغوش توانمند شده خانواده برگردند اما اگر نشد چه؟

اگر نشد تکیه می‌کنیم بر قلب‌های مهربان شما و ستون‌های این سقف را محکم‌تر می‌کنیم و با عشق و افتخار خدمتگزار ستارگانمان خواهیم ماند.

درخشش همه این ستارگان با مهربانی شما همراه بوده و از این جا به بعدش هم به دغدغه و مسئولیت اجتماعی همه ما وابسته است.

با همراهی در کمپین «این سکه دو رو دارد» همراه درخشش این خانه باشید تا این سکه روی عشقش را نشانمان بدهد.


بسته‌های حمایتی این پروژه به شرح زیر است:

فرزند معنوی: شما می‌توانید با پرداخت مبلغ یک میلیون و دویست هزار تومان پدر یا مادر معنوی یک کودک باشید به این معنی که هزینه یک ماه تحصیل و زندگی کودک را تامین کنید و به پاس همت بلندتان یکی از کاردستی‌های فرزند معنوی‌تان را هدیه بگیرید.
 درس و مشق: شما می‌توانید با پرداخت مبلغ ۵۰۰ هزار تومان حامی تحصیلی یک کودک باشید به این معنی که هزینه تحصیل یک ماه کودک را تامین کرده و به پاس همت بلندتان یک بوم نقاشی از هنر نقاشی کودکان را هدیه بگیرید.
لبخند مهربانی: ۱۰۰هزار تومان مبلغی است که می‌توانید به صورت نمادین به یک کودک هدیه کنید به این معنی که با پرداخت ۱۰۰ هزار تومان در ارائه خدمات به کودکان یاریگر ما باشید و به پاس همت بلندتان یک کارت پستال از آثار نقاشی کودکان را به یادگار هدیه بگیرید.

مجموع هزینه‌های این پروژه (هزینه یک ماه تحصیل و زندگی ۴۰ کودک مستقر در مراکز موسسه خیریه نیک‌‌گامان) معادل ۵۰ میلیون تومان است.شیوه های مشارکت در کمپین: 

شماره کارت بانک سامان:  3389-0001-8670-6219

کد دستوری پرداخت با تلفن همراه:  #2345*780*

درگاه اینترنتی سایت موسسه: www.nikgamancharity.org

 

 

 

 انتخاب نوع پرداخت

همیار گرامی لطفا جهت مشارکت در پروژه یا سرفصل های دیگر شماره موبایل خود را وارد نموده، سپس روی دکمه بررسی سابقه و ادامه کلیک نمایید.
لطفا بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه دکمه بررسی سابقه را بزنید